Güncel

Kocaeli Turizm Haritası görücüye çıktı

Büyükşehir tarafından hazırlanan Kocaeli Turizm Haritası illüstratif tasarımıyla dikkat çekiyor

7 Mayıs 2023 Saat: 11:56
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 436 kez okunmuştur

Kocaeli Turizm Haritası görücüye çıktı
Kocaeli Turizm Haritası görücüye çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Turizm Master Planı eylem planı kapsamında şehrin tarihi, turistik ve kültürel alanlarının yer aldığı ‘Kocaeli İllüstratif Turizm Haritasını hazırladı. İllüstratif çizim tekniğiyle 2 bölüm şeklinde tasarlanan harita Türkçe ve İngilizce olarak hazırlandı.

 

FARKLI ÇİZİM TEKNİĞİ

Kocaeli’nin tarihi ve kültürel alanlarını gün yüzüne çıkarmak ve turizm gelirlerini arttırmak için birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına bir yenisini ekledi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürlüğünce şehrin tarihi, turistik ve kültürel alanlarının yer aldığı ‘Kocaeli İllüstratif Turizm Haritası’ hazırlandı.

 

TURİSTİK DESTİNASYON VE ROTALAR

Kocaeli’nin yeni turizm haritası klasik turizm haritası anlayışının dışına çıkılarak İllüstratif çizim tekniğiyle 2 bölüm şeklinde hazırlandı. 12 ilçenin 97 turistik destinasyonuna, rotalara ve kültürel objelere yer verildi. Haritanın ön yüzünde Kocaeli Turizm Haritasının detaylı çizimleri yer alırken diğer yüzünde ise turistik mekanların Türkçe ve İngilizce bilgileri bulunuyor.

 

TARİHİ VE KÜLTÜREL MEKANLAR

Kocaeli Turizm Haritasında Saat Kulesinden Kartepe Kayak Merkezine, Ormanya’dan  Mavi Bayraklı plajlara, Kandıra Bezinden Sırrı Paşa Konağı, Samanlı zeytini, İzmit Simidi ve İhsaniye Elmasına kadar bir çok turistik destinasyon ve kültürel değerin çizimleri yer alıyor. Tanıtım kısmında ise Kocaeli’nin tarihi ve kültürel mekanları olan Kasr-ı Hümayün Av Köşkü, Pembe Kayalar, Ballıkayalar Tabiat Parkı, Pertev Mehmet Paşa Camii (Yeni Cuma) gibi birbirinden farklı turistik destinasyonun Türkçe ve İngilizce tanıtımlarına yer veriliyor.

 

İNTERNETTEN İNDİRİLEBİLECEK

‘Kocaeli İllüstratif Turizm Haritası’ ilk olarak Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan Emitt’te görücüye çıktı. Fuar süresince sergilenen harita, turizm profesyonellerinden övgü aldı.  İsteyenler ‘Kocaeli İllüstratif Turizm Haritasına; www.kocaeli.bel.tr ve www.kocaeliyikesfet.com linklerinden ulaşabilecek.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız