Güncel

Deniz Mahallesi´nde Dönüşüm Başladı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetiminde ilçede kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Yenikent Mahallesi’nde yaşamın başladığı Araptepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ardından Deniz Mahallesi’nde de dönüşüm çalışmaları start aldı

18 Mart 2023 Saat: 15:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 402 kez okunmuştur

Deniz Mahallesi´nde Dönüşüm Başladı
Deniz Mahallesi´nde Dönüşüm Başladı

ARAPTEPE’DE YAŞAM BAŞLADI

Derince ilçesinde birbirinden önemli projelere imza atan, gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Başkan Zeki Aygün, kentsel dönüşüm projelerine büyük önem veriyor. İlk etapta Derince Yenikent Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Araptepe Mevkii'nde gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlanarak, 30 yıllık sorun çözüme kavuşturulmuştu. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün öncülüğünde gerçekleşen kentsel dönüşüm projesi ile Araptepe Mevkii'ne 428 daire ve 7 işyerinden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa edildi.

İKİNCİ ÖNEMLİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Yaklaşık 30 bin m² büyüklüğündeki alana inşa edilen, 10 bin m2'si yeşil alana ayrılan proje kapsamında yapımı tamamlanan konutlarda vatandaşlar oturmaya başlarken, bölgeye yeni bir yaşam alanı inşa edilmiş oldu. Araptepe’deki kentsel dönüşüm projesini tamamlayarak ilçeye kazandıran Başkan Aygün, hızla hareket ederek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile iş birliği içerisinde Deniz Mahallesi’ndeki dönüşüm çalışmalarının da startını verdi. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilde büyük yıkıma sebep olan depremlerin ardından önem kazanan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Derince Deniz Mahallesi’ndeki proje büyük önem arz ediyor.

TRT HABER’E AÇIKLAMALAR

Deniz Mahallesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen ve TRT Haber Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz’a bilgiler veren Başkan Aygün, açıklamasında “Yaptığımız çalışma ile Deniz Mahallesi’nde uzun yıllardır süren belirsizliği ortadan kaldırıyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile yerinde dönüşümün en güzel örneklerinden birine imza atacağımıza inanıyorum. Üç etaplı olarak planladığımız Deniz Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projemizin ilk etabına başladık. Deniz Mahallesi’ne yapacağımız ilk etap projemiz 28,8 dönümlük alanı kapsıyor”

344 KONUT İNŞA EDECEĞİZ

“30 Kasım 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile riskli alan olarak ilan edilen bölgede çalışmalarımız artık başladı. Proje kapsamında an itibariyle hak sahiplerimiz ile anlaşma oranımız %87’ye ulaştı. Yaklaşık 28,8 dönümlük proje alanında 173 bağımsız birim yıkılacak ve yerine 344 adet konut inşa edeceğiz. Yapacağımız dairelerin 189 tanesi 2+1 ve 155 tanesi 3+1 olacak. İnşallah birinci etap çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte bölgemizdeki ikinci ve üçüncü etap düzenlemelerini de hızlı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız