Güncel

CHP Derince'de Olağanüstü kongre 18 Eylül 2022'de

Derince İlçe yönetimi düşmesi nedeniyle geçici yönetim kurulu atanan CHP Derince için olağanüstü kongre tarihi belirlendi.

17 Ağustos 2022 Saat: 22:46
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 440 kez okunmuştur

CHP Derincede Olağanüstü kongre 18 Eylül 2022de
CHP Derince'de Olağanüstü kongre 18 Eylül 2022'de

 CHP  Derince’yi olağanüstü kongreye götürecek olan geçici yönetim kurulu resmi olarak göreve başladı. CHP Derince Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik ve yönetimi süreçle ilgili bilgilendirme amacıyla bir  açıklama yayınladı. Başkan Çelik yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz günlerde Derince İlçe Örgütü’müzde yaşanan istifaların ardından ilçe yönetiminin düşmesi sonrası il başkanlığımız tarafından genel merkeze bildirilen beş kişilik geçici ilçe yönetim kurulu Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı’nda onaylandı. CHP Derince Geçiçi Yönetim Kurulu olarak mazbatamızı İl Başkanımız Harun Özgür Yıldızlı ve il yönetiminden bugün alarak ilçe göreve başlamış bulunmaktayız. Derince İlçe Örgütü’müzü olağanüstü kongreye götürerek, iktidara yürüyen partimizin diğer tüm çalışmalarını sekteye uğratmadan devam etmesini sağlamak amacındayız.

Kongre tarihi “18 Eylül 2022”

Derince İlçe Başkanlığı olarak parti binamız 10:00-18:00 saatleri arasında faaliyetlerini yürütecek olup, aynı zamanda parti okulumuzun ve il eğitim sekreterliğimizin koordinasyonundaki ilçe eğitim kurulu ve eğitim komisyonumuzun eğitim sürecini devam ettirecek, öbek örgütlenmesi eğitimi ve öbek çalışmalarımızı sürdürecektir. Derince İlçe Geçici Yönetim Kurulu olarak Yaşar Çelik başkanlığında Sabriye Şahin, Şemsettin Durgun, Hüseyin Erenler ve Mustafa Çelikkol yönetiminde bu görevi sürdüreceğiz. Bugünkü yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan kararlar gereği 18 Eylül 2022 tarihinde olağan üstü kongre takvimi kararlaştırılmış olup kongre takvimine uygun çalışmalar başlatılmıştır. İlçe başkanlığı için yeni adaylarımızın ve yönetim adaylarının başvurularını gündeme alacaklardır. Bizler geçici ilçe başkanlığı olarak herkese eşit mesafede olacağımızı hiçbir adayın yanında ve karşısında olmayacağımızı tamamen partimizin menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğimizin bir kez daha altını çiziyoruz. İlçe binamız parti çalışmalarında tüm üyelerimize İlçe başkanlığına aday olacak arkadaşlarımızın partide adaylıklarının açıklanmasında her türlü olanaklar sağlanacaktır. “

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız