Güncel

Cemil Meriç öğrencileri mutfakta da çok başarılı

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, 18. İstanbul Mutfak Günleri Gastronomi Festivali'ne katıldı

9 Ocak 2022 Saat: 22:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 344 kez okunmuştur

Cemil Meriç öğrencileri mutfakta da çok başarılı
Cemil Meriç öğrencileri mutfakta da çok başarılı

18. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından Avrasya Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 52 ülkenin ve 151 jürinin katılım sağladığı yarışma, dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleştirildi. Özel öğrenciler festivalde hünerlerini sergileyip sertifikalarını aldılar.

3 AYLIK HAZIRLANMA SÜRECİ

Bu yıl düzenlenen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde çeşitli dallarda yemek yarışmaları düzenlendi. Öğrencilerimiz yarışma programına “Özel Yetenekli Bireyler Yarışması” (SP4) kategorisinde katılmış olup aynı gruptaki 50 öğrenciyle yarışma heyecanını deneyimledi. Yarışmaya Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmeni Emel Ulukut'un öncülüğünde 3 ay oyunca hazırlanan ekip de katıldı.

 

YARIŞMAYA KATILDILAR

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi eğitmenlerinden Emel Ulukut ve öğrencilerimiz  Betül Önder ve Şevval Altıparmak bireysel  olarak okulumuzu temsil etti. Öğrencilerimiz yarışmada tatlı olarak  “Tartolet Tabağı” ve ana yemek olarak “Pancar Soslu İç Pilav” ile yarışma jürisini etkilemiş ve sertifika almaya hak kazandı.

 

TAKDİR TOPLADILAR

Öğrenciler yarışmada her biri dünyaca ünlü şeflere kendilerini göstererek tüm katılımcıların takdirlerini topladı ve katıldıkları dalda dereceye girerek TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu) Bayram Özrek tarafından 2 özel eğitim yarışması sertifikası kazandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız