Güncel

Büyükşehir’den depremzedelere ücretsiz ulaşım

Büyükşehir Meclisi’nde oybirliğiyle alınan kararla depremzedelere yılsonuna kadar geçerli olacak ücretsiz ulaşım kartları verilecek

19 Şubat 2023 Saat: 11:31
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 437 kez okunmuştur

Büyükşehir’den depremzedelere ücretsiz ulaşım
Büyükşehir’den depremzedelere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi depremzedelerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanması için düğmeye bastı. Büyükşehir meclisinde AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP ve SP grup başkanvekillerinin ortak önergesiyle alınan kararla ücretsiz ulaşımdan Kocaeli’ye gelen ve AFAD’a kayıtlı olan depremzedeler yararlanacak. Oy birliği ile meclisten geçen madde ile depremzedelere misafir kart verilecek ve kartlar yılsonuna kadar geçerli olacak

 

YARALARIN SARILMASI İÇİN

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremin ardından harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tüm ekiplerini bölgeye sevk etti. Depremin yaralarının bir an önce sarılması için bölgede arama kurtarmadan altyapı hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’ne gelen depremzedelerin ulaşımı için önemli bir hizmeti devreye aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Hatay’ın Defne ilçesinde bulunması nedeniyle meclisin şubat ayı oturumu Başkan Vekili Yaşar Çakmak idaresinde gerçekleşti. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu da mecliste Büyükşehir’in deprem bölgesinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

 

“MİSAFİR KART”

Yaşanan depremin ardından ilimize gelen depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şimdi de afetzedelerin şehir içi ulaşımlarını kolaylaştırmak için “Misafir Kart” uygulamasını başlattı.

 

ÜCRETSİZ BİNİŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince devreye alınan ‘Misafir Kart’ ile depremzede vatandaşların, il genelindeki özel halk otobüsü ve belediyeye ait tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması sağlanıyor.

 

AFAD’A KAYIT YAPTIRAN DEPREMZEDELER

Kocaeli Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü- AFAD Depremzede listesinde yer alan vatandaşlardan sadece kimlikleri ve bir adet vesikalık fotoğraf isteniyor. Fotoğrafı olmayan vatandaşların web kamera ile fotoğrafları çekilecek. Vatandaşlar kartlarını İzmit, Gebze ve Gölcük Seyahat kartları ofisinden alabilecek. Ayrıca mobil seyahat kartları aracı il genelinde belirlenecek önemli yerlerde depremzedelere misafir kart vermeye başlayacak.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız