Güncel

Belediyeden Yapılandırma Çağrısı

Derince Belediyesi’nden yapılan açıklamada 7440 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamındaki borç yapılandırma başvurularının 31 Mayıs 2023’e kadar süreceğine dikkat çekildi.

15 Nisan 2023 Saat: 12:10
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 410 kez okunmuştur

Belediyeden Yapılandırma Çağrısı
Belediyeden Yapılandırma Çağrısı

SON BAŞVURU 31 MAYIS

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7440 sayılı 'bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun' çerçevesinde vergi mükellefi vatandaşlar, vadesi 31 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar önceki vergi, borç ve cezalarını yapılandırabilecek. Bu çerçevede Derince Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "31 Aralık 2022 tarihine kadar vadesi olan ve bu tarihten önce tahakkuk etmiş emlak vergisi, ilan reklam vergisi, işyerlerine ait çevre temizlik vergisi, su borçları, kira, idari para cezaları ve bunun gibi vergi borçları peşin ya da taksitle ödenebilecek”

48 AY TAKSİT İMKANI

“Başvuru sırasında peşin ödeme veya 12, 18, 24, 36 ve 48 eşit taksitte ödeme seçeneklerinden biri seçilebilecek. Vatandaşlarımız yapılandırma işlemlerini ve ödemelerini belediye ek hizmet binasındaki veznelerden nakit veya kredi kartıyla yapabilecekleri gibi  www.derince.bel.tr adresinden online olarak da gerçekleştirebilecek" denildi. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin 0 262 239 4015 (125) numaralı telefondan Derince Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimini arayabilecekleri de belirtildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız