Güncel

BASİT KONAKLAMA TESİSLERİNE BELGELERİ VERİLDİ

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, “Basit Konaklama Turizm İşletmesi Belgesi” almaya hak kazanan konaklama tesislerine belgeleri verildi

9 Ocak 2022 Saat: 22:11
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 359 kez okunmuştur

BASİT KONAKLAMA TESİSLERİNE BELGELERİ VERİLDİ
BASİT KONAKLAMA TESİSLERİNE BELGELERİ VERİLDİ

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sabancı Kültür Merkezi Küçük Salonu’nda gerçekleşen programa Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren ve “Basit Konaklama Turizm İşletmesi Belgesi” almaya hak kazanan konaklama tesisi temsilcileri katıldı.

BAŞVURULARI SONA BIRAKMAYIN

Bu belgenin önemine dikkat çeken İl Müdürü Fatih Taşdelen, işletmelerini kanun gereği mevzuata uygun hale getirmelerinden dolayı konaklama tesisi sahiplerine teşekkür etti. Ardından 26 işletmeye belgelerini takdim etti. Öte yandan diğer işletmelerinde son zamana bırakmadan ve yoğunluk olmadan başvurularını bir an önce yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

BELGE ALMA ZORUNLULUĞU

Bilindiği üzere Turizmi Teşvik Kanunu’na bağlı olarak çıkartılan Basit Konaklama Tesisleri Plaj işletmelerinin Belgelendirilmesine İlişkin yönetmelik kapsamında, 28.07.2021 tarihinden önce işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunan tüm konaklama tesislerinin Basit Konaklama Turizm İşletmesi Belgesi için Yönetmelik tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde İl müdürlüğüne, 28.07.2021 tarihinden sonra işyeri açma ve çalışma ruhsatını almış konaklama tesislerinin ise ruhsat tarihinden 1 yıl içerisinde Bakanlığa  e- devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca, ‘Basit Konaklama Turizm İşletmesi Belgesi” bulunmayan tesislerin ise faaliyetlerine son verilecektir

YAKLAŞIK 300 TESİSİ İLGİLENDİRİYOR

Bu kapsamda ilimizde bulunan yaklaşık 300 tesisten 34 başvuru gerçekleşti. Yapılan denetlemeler sonucu 26 işletme belge almaya hak kazanırken, 3 tesis onay aşamasında olup 5 tesis ise denetlenmek üzere incelemeye alındı. Bugüne kadar Başiskele, İzmit, Derince, Darıca, Körfez, Kartepe, Gebze, Karamürsel ve Gölcük ilçelerindeki işletmelerden başvurular gelirken diğer işletme sahiplerinin de başvurularını zaman daralmadan kısa sürede yapmaları gerektiği hatırlatıldı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız