Ahmet Ünlü
Ahmet Ünlü

ARTIK GEÇMİŞİMİZİ RAHAT BIRAKIN

Kaynağı ve kariyeri belli olmayan , sadece hala geçmişimizi karalama siyaseti güden bazı yazarlara fazla itibar etmenin objektif bakış açısını zedeleyeceğini düşünüyorum

26 Mayıs 2022 Saat: 07:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 932 kez okunmuştur

Bir asrı geçmiş , tarihe mal olmuş ve ihanetin zirve yaptığı o günkü şartlarda ülke bütünlüğünü sağlamak için çabalayan şahısları karalamaya devam etmekten de artık vazgeçilmelidir . Bu davranışın devamının Sadece kutuplaşmayı körükleyeceği de kaçınılmaz bir gerçektir . Malum olduğu üzere Tez - antitezi , tepki - anti tepkiyi oluşturur.
Günümüzde siyasetçiler kendisini geliştirmez , projeler yerine geçmişimizi karalamayla , çamur siyasetiyle veya başka ülkelerin desteğiyle başarıya ulaşacaklarını düşünüyorlarsa büyük yanılgıda olduğunu bilmelidirler . Artık sessiz yığınlarda gelişen teknoloji , iletişim ve ulaşım araçları sayesinde daha bilinçlidirler . Bazı çevrelerin çeşitli söz , yazı ve karikatürlerde tasvir ettiği gibi halkın oy tercihleri nedeniyle koyun olmadıklarını artık herkesin anlaması gerekir ve rakibin hiçbir zaman küçük görülmemesi en akıllı davranıştır .
Bazı sosyal medya gruplarında aynı düşünceye , aynı siyasi görüşe sahip insanların sürekli birbirleriyle aynı yönde yazışmaları tabiri caizse kendilerinin çalıp kendilerinin oynaması gibi bir tablo oluşturuyor . Önemli olan böyle bir grubun değil , toplumun genel değerlendirmesidir .
Bu nedenle kırıcı söz ve davranışlardan kaçınmak , toplumumuza yakışır daha saygın ifadeler kullanmak birbirimize olan sevgi ve saygıyı zedelemiyeceği gibi birlikteliğimizi güçlendirecektir . Selam , sevgi ve saygılarımla .

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Yeni Derince Haber Sitesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız